RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Bismillahirrahmanirrahim

“Rabbinizden bir bağışlanmaya ve genişliği göklerle yer kadar olan cennete koşuşun! Ki o, takva sahipleri için hazırlanmıştır.” (Al-i İmran: 133)

Bin aydan hayırlı Kadir Gecesi’ni içinde barındıran; başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayını bu yıl daha önceki Ramazanlardan farklı olarak biraz hüzünlü bir şekilde geride bırakıyoruz.

İçinde bulunduğumuz salgın hastalıktan ötürü cami ve mescitlerden uzak kalmanın hüznünü yaşarken, evlerimizde ailelerimiz ile birlikte kıldığımız vakit ve teravih namazlarıyla ve ailece yaptığımız mukabelelerle, Ramazan ayının feyiz ve bereketinden istifade etmeye gayret ettik. İftar sofralarımızı sevdiklerimize açamasak da birbirimizin değerini ve daha birçok nimetin kadrini idrak ederek geçirdik bu Ramazan’ı. Çünkü biliyoruz ki insanlık alemi olarak yüce Allah’ın kudreti karşısında acziyetimizi görmemizi sağlayacak bir imtihanı yaşadık ve yaşıyoruz. İçinde binbir hikmeti barındıran bu süreçten çıkarılması gereken dersleri, ulaşılması gereken hakikatleri kavramış olmayı ümit ediyoruz.

Ve bu imtihan içerisinde Rabbimizin affına mazhar olmayı umut ederek bir bayrama daha ulaştık. Bu bayram diğerleri gibi olmayacak elbet. Biraz yanlız geçecek olsa da, akraba ve dostlarımızdan biraz uzak kalsak da hoşumuza gitmeyen bu durumda da hayırlar olduğundan şüphemiz yoktur.

Bu vesile ile tüm İslam aleminin, Pazar günü idrak edeceğimiz mübarek Ramazan Bayramını tebrik eder, bu rahmet ikliminin tüm insanlık alemi için sağlık, hayır, huzur ve kurtuluşa vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederiz…

admin

Son Yazılar