2021 KADİR GECESİ MESAJI

2021 KADİR GECESİ MESAJI

Bismillahirrahmanirrahim

“Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. Bilir misin nedir Kadir gecesi? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. O gece melekler ve ruh, Rablerinin izniyle her bir iş için iner dururlar. O gece tan yeri ağarıncaya kadar esenlik doludur.” ( Kadir Suresi 1-5)

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan mübarek Ramazan ayının son günlerine bu sene de buruk bir şekilde girmiş bulunmaktayız. Ramazan ayının son on günü; içinde Kur’an’ın indirildiği, bin aydan hayırlı, esenlik dolu ve gecelerin en hayırlısı olan Kadir gecesini barındırmaktadır. Bu gece Rabbimizin ihsanının, ikramının ve bağışlamasının en bol olduğu gecedir. Bu gece, kadri ve kıymetiyle insan ömrüne değer bir gecedir. Bu gece okunan Kur’an’ın, kılınan namazın, yapılan zikir ve duanın ecri normal zamanlardan kat be kat daha fazladır. Biz Müslümanlar, bu geceyi Rabbimize yönelip O’na ibadet ederek ve O’ndan bağışlanma dileyerek ihya etmeliyiz.

Bu mübarek geceyi, hem insanlık, hem de ümmet için dua ederek geçirmeli, son iki yıldır dünyayı etkisi altına alan virüs belasından tüm insanlığın kurtuluşu için ellerimizi Rabbimize açıp dua etmeliyiz. Zulmün ve tuğyanın arttığı, insanlığın, insi şeytanların oyunlarıyla uyutulduğu, nesillerimizin ifsat edildiği ve insanlığın tek kurtuluş ümidi olan Müslümanların başına bela ve musibetlerin sarıldığı bir zaman diliminde yaşıyoruz. Bu mübarek geceyi vesile kılarak; ümmetin tekrar iman ruhuyla ayağa kalktığı, dava bilinciyle hareket ettiği, nesillerini Allah’a kul olabilecek şekilde yetiştirip tüm insanlığın kurtuluşuna hazırladığı bir iklime girmek için dua etmeliyiz. Bu gece tüm Müslümanların günahlarından arınma, hata ve kusurlarından bağışlanma dileyip kendini Kur’an nuruyla gelecek yıla hazırlama gecesidir.

Bu vesileyle Kur’an Nesli Platformu olarak; bin aydan hayırlı olan bu mübarek geceyi evlerimizde ailelerimizle birlikte kadrine yaraşır bir şekilde idrak etmek temennisiyle tüm İslam âleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor ve tüm Müslümanları bu geceyi ihya etmeye davet ediyoruz.

                                                        Kur’an Nesli Platformu

admin

Son Yazılar