2021 YILI BERAAT GECESİ MESAJIMIZ

2021 YILI BERAAT GECESİ MESAJIMIZ

Bizleri, ahiret hayatının kazanılması için yaratılmış bir ticaret mekanı olan dünya hayatında, yıllık muhasebemizi yapmak, kar zarar tespitinde bulunmak ve bu doğrultuda planlar yapmak için birer fırsat olan rahmet, af ve mağfiret aylarına ve onlar içinde bir çekirdek hükmündeki özel gün ve gecelerden olan Beraat Gecesi’ne ulaştıran Allah u Teala’ya sonsuz Hamd- u Senalar olsun.

            Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa(a.s.v) bu mübarek gece ile ilgili; “Şaban ayının 15. gecesi olduğunda o geceyi ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece güneşin batışından fecre kadar (olan sürede) dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve; ‘Tövbe eden yok mu, tövbesini kabul edeyim! Rızık isteyen yok mu, rızık vereyim! Şifa isteyen yok mu, şifa vereyim! “Başına bir musibet gelen yok mu, hemen sağlık ve afiyet vereyim. Başka isteği olan yok mu, ona da istediğini vereyim, der ve böylece tan yerinin ağarmasına kadar bu şekilde devam eder. ” buyurmuştur.

            Böyle bir mübarek geceyi fırsat bilerek;202

Günahların sıradanlaştığı, işlenme yollarının kolaylaştığı ve Müslümanları çepeçevre kuşatarak esaret altına aldığı bir dönemde “Af isteyen yok mu? “ çağrısına icabet edip günah kirinden arınarak beraatını alanlara  ne mutlu!

            Dünyanın bir kısmının yemek israfına bağlı obezite ile mücadele ettiği, diğer bir kısmının da açlıktan kırılıp  ağaç kabuklarını ve yapraklarını yediği bir dönemde “ Rızık isteyen yok mu?” çağrısına icabet edenlere ve bu çağrının cevabının bir tecellisi olanlara ne mutlu!

            Hastalıkların ve gözle görünmeyen virüslerin dünyayı insana dar ettiği ve acziyetini hücrelerine kadar hissettirdiği bir dönemde “ Şifa isteyen yok mu?” çağrısına icabet edenlere ne mutlu!

Savaşların, ölümlerin ve türlü türlü musibetlerin, Müslümanların başına baran baran yağdığı bir dönemde, “ Musibetlerden kurtulmak isteyen yok mu?” çağrısına icabet ederek huzur ve saadet beraatını alanlara ne mutlu!

Bu mübarek ayların, gecelerin ve hususen kendisine ulaşma fırsatı yakaladığımız Beraat Gecesi’nin İslam ümmetine ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını niyaz eder ve gecenizi tebrik ederiz.

                                                                                                             Kur’an Nesli Platformu

admin

Son Yazılar