MEVLİD KANDİLİ MESAJI

MEVLİD KANDİLİ MESAJI

Bismillahirrahmanirrahim

“ And olsun ki, Allah’ın Resulünde sizin için; Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı uman, Allah’ı çok anan kimseler için güzel bir örnek vardır.” ( Ahzab; 21 )

İnsanlığı, içine düştüğü zulüm, günah ve karanlık kuyulardan, vahyin aydınlığına çıkarmak için gönderilen son Peygamberin üzerinden asırlar geçti. Kutlu Nebi’nin(sav) doğumunun sene-i devriyesini idrak ettiğimiz bugünlerde, güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen Kutlu Nebi’ye(sav) bugün insanlık olarak her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var.

Müslümanlar olarak, Hz. Peygamber(sav)’i örnek almadan geçirdiğimiz her asır, sorunlarımız katlanarak artmıştır. Özellikle son iki asırda habis ruhluların kötü emelleriyle yaptıkları, insanlığa adeta modern cahiliye dönemini yaşatmaktadır.

Her devirde İslama ve İslam Peygamberine (sav) düşmanlık edilse de bu düşmanlık hiçbir zaman bu devirdeki gibi yaygın ve iğrenç bir hal almamıştı. Özellikle de Efendimiz’i(sav) merkeze alarak yapılan hakaret ve saldırılar İslam aleminin parçalanmışlığından fırsatla her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır. Özellikle Fransa merkezli tasarlanan ve organizeli bir şekilde yapılan saldırılar, Peygamber düşmanlarının emellerinin aksine,  Efendimiz’in (sav) davetinin daha fazla insana ulaşmasıyla neticelenmiştir. Hz. Peygamber’i(sav) tanıyanlar O’nun(sav) hayatında, davranış ve uygulamalarında adeta insanlığın huzur ve kurtuluşunu bulmuşlardır.

Peygamber’i(sav) kendileri için en güzel örnek olarak belleyen müminler, gayret ve çabalarıyla susuz ve çoraklaşmış gönüllere, ab-ı hayat olmaya devam etmektedirler. Hiç şüphesiz ki; Efendimiz(sav) bize canlarımızdan daha sevimlidir. Bundan dolayı bize miras olarak bıraktığı sünnet-i senniyesi bizler için temel yaşam programıdır. Efendimiz’in(sav) sünnetini sokakta, çarşıda, iş yerinde, okulda, evde ve yaşamın her alanında yaşayıp yaşatmak biz Müslümanların birinci görevidir.

Kur’an Nesli Platformu olarak, tüm şer odaklarının girişimlerine rağmen Allah’ın inayetiyle Efendimiz’in(sav) ümmeti olarak O’nun(sav) isminin yeryüzünde girmediği şehir, mahalle, hane ve hatta gönül kalmayıncaya dek durmayacağımızı, Efendimiz’i(sav) kendimize örnek alarak çalışmalarımıza devam edeceğimizi ifade ederek; Efendimiz Hz. Muhammed’in(sav) mübarek doğum yıl dönümü vesilesiyle tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyor, ve mübarek gecenin tüm insanlığın İslam’la uyanışına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyoruz.

admin

Son Yazılar