Mevlid-i Nebi

Mevlid-i Nebi

Bismillahirrahmanirrahim;
“Şüphesiz biz seni, şahit, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdik.Ta ki (ey müminler!) Allah’a ve Resûlüne iman edesiniz, Resûlüne yardım edesiniz, O’na saygı gösteresiniz ve sabah akşam Allah’ı tesbih edesiniz.
(Fetih: 9-10)

Yüce Allah’ın bütün insanlığa bir rahmet olarak gönderdiği Hz. Muhammed(sav)’in mübarek viladetinin sene-i devriyesinin idraki içindeyiz. Bizleri onun ümmeti kıldığı için Yüce Rabbimize hamd ediyoruz.
İnsanlığın kurtuluş rehberinin yaşantısı tümüyle ders ve ibretlerle doludur. Bundan dolayıdır ki yaşadığı karanlık çağı aydınlatıp saadet asrı yaptığı gibi günümüzün insanlığının karanlık dehlizlerdeki bocalayışına yegane çare de onun sünnet-i senniyesine ittibadan geçiyor. Bu şuur ve bilinçle yaşamı iyice incelenip onun insanlığa sunduğu reçeteler asırların idrakine sunulmalıdır. Özellikle de onun ümmetinin mensupları olan bizlere bu konuda büyük görevler düştüğü aşikardır. Yüce Rabbimiz bizlere onun kutlu mesajını yaşamayı ve yaşatmayı nasip etsin.
Bu vesileyle
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın(sav) mübarek viladetinin yıl dönümü münasebetiyle tüm İslam âleminin Mevlid-i Nebisini tebrik ediyor, bu gecenin Peygamber Efendimizin(sav) daha iyi anlaşılmasına vesile olmasını diliyoruz.

admin

Son Yazılar