“Bayramlar kırgınlıkların geride bırakıldığı muhabbet dolu zamanlardır”

“Bayramlar kırgınlıkların geride bırakıldığı muhabbet dolu zamanlardır”

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla…

Kur’an-ı Kerim’in kendisinde nazil olduğu, bin aydan daha hayırlı Kadir gecesini içerisinde barındıran, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise ebedi azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’i geride bırakmanın hüznünü yaşarken, birlik, beraberlik ve kaynaşma zamanı olan Ramazan Bayramı’na ulaşmanın süruru içerisindeyiz.

Bayramlar alelade tatil günleri olmaktan öte, İslam kardeşliğinin yeniden pekiştiği, kırgınlık ve dargınlıkların geride bırakıldığı ve kalplerin birbirine ısındığı rahmet, bereket ve muhabbet dolu zamanlardır.

İslam alemi olarak çok ağır ve zor süreçlerden geçiyor ve hemen her gün derin acılar yaşıyoruz. Emperyalistlerin fitneleri ve işbirlikçilerinin ihanetleri ile İslam coğrafyasında savaş ve zulümler yaşanmaktadır.

Bu vesile ile önümüzdeki Salı günü idrak edeceğimiz mübarek Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle tebrik eder, bu kardeşlik ikliminin memleketimize hayırlar getirmesine, İslam coğrafyasındaki fitne ateşinin sönmesine, Müslüman halkların sahil-i selamete kavuşmasına ve Müslümanlar arasındaki ihtilafların son bulmasına vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederiz.

admin

Son Yazılar