“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması” yapılacak

“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması” yapılacak

Kur’an Nesli Platformu tarafından yapılan açıklamada, 4 ayrı kategoride Türkiye geneli umre ödüllü “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması” temasıyla sınav yapılacağı duyuruldu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kur’an Nesli Platformu Batman koordinatörlerinden Mehmet Emin Sütçü, 15 Eylül Pazar günü yapılacak olan sınava başvuru tarihlerinin 1 Mayıs-20 Ağustos 2019 arasında olduğunu bildirdi.

Kur’an Nesli Platformunun, insanlığa faydalı bireyler yetiştirmek ve toplumun hayatına ilahi öğretiler çizgisinde yön vermek adına çaba sarf ettiğini belirten Sütçü, bu vesileyle 2011 yılından bu yana meal sınavları düzenlediklerini bildirdi.

Kur’an-ı Kerim’in Yunus Suresi 57’nci Ayet-i Kerimesini okuyarak açıklamasına başlayan Sütçü, “Şüphesiz ki Kur’an Allah’ın Hazreti Cebrail aracılığıyla Hazreti Muhammed’e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) indirdiği hak kelamıdır. Kelamların en güzeli olan bu Kur’an, bir hayat nizamı ve tüm zamanlara ve tüm kıtalara hitap eden ilahi bir çağrıdır. Her derdin devası da her karanlığa ışık da ondadır.” dedi.

“İnsanlığa yegâne rehber Kur’an’dır”

Sütçü, “Zamanın ve teknolojinin esiri olmuş gençlik bir çıkış yolu ararken, rehbersizlikten bunalan, yolunu şaşırıp batıl yollarda bocalayıp duran insanlık, rehberini ararken bizler tüm benliğimizle inanarak diyoruz ki; çıkış yolu Kur’an’dır, insanlığa yegâne rehber Kur’an’dır. Karanlıklardan nura çıkaran bu kitap tüm dertlerimize dermandır. O halde bütün çabamız bu yüce kitabı okumak, anlamak ve yaşamak üzerine olmalıdır. Kur’an’ın kendisinde indirildiği rahmet ve bereket ayı olan ramazana girmek üzere olduğumuz şu günlerde Kur’an Nesli Platformu olarak bu gaye ile yürüttüğümüz etkinliklerimizden biri olarak ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması’nı siz değerli halkımızla paylaşmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması bu yıl 15 Eylül’de yapılacaktır”

Açıklamasının devamında Sütçü, şu bilgileri aktardı:

“Toplumun her kesimini kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in mesajları ile buluşturarak, ilahi mesajların öğrenilmesi ve öğrenilenlerin birey ve toplum yaşamında maddi ve manevi olarak huzurun tesis edilmesine katkı sunmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması’ bu yıl 15 Eylül Pazar günü yapılacaktır.”

“Sınav için platform tarafından hazırlanan kitaplar esas alınacaktır”

Sınavın 4 kategoriden oluştuğunu belirten Sütçü, “Dört kategori üzerinden gerçekleşecek olan yarışmamızda 1’inci kategoride 4’üncü ve 5’inci sınıf öğrencileri, 2’nci kategoride 6’ncı- 7’nci ve 8’inci sınıf öğrencileri, 3’üncü kategoride lise öğrencileri ve 4’üncü kategoride ise yetişkinler yer alacaktır. 1’inci ve 2’nci kategori için platformumuz tarafından ilkokul ve ortaokullar için hazırlanan ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı’ kitabı 3’üncü ve 4’üncü kategori için, yine platformumuz tarafından gençler ve yetişkinler için hazırlanan ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı’ kitabı esas alınacaktır.” şeklinde konuştu.

“Yarışma için başvurular 1 Mayıs-20 Ağustos tarihleri arasında olacaktır”

Sınavda umre başta olmak üzere 500’ün üzerinde çeşitli ödülün olduğuna değinen Sütçü, “Başta umre, bilgisayar, altın, bisiklet ve tablet olmak üzere dört farklı kategoride toplamda 500’ün üzerinde ödülün verileceği bu yarışma için başvurular bugünden itibaren yani 1 Mayıs 2019 tarihinde başlayıp 20 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecektir. Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar http://www.kurannesliplatformu.com ile http://www.kuranpinari.net web sayfasında yayınlanacaktır. Bu vesileyle girmekte olduğumuz mübarek ramazan ayının tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini Rabbimizden diliyor ve ümmetin vahdetine vesile olmasını niyaz ediyoruz.”

admin

Son Yazılar