KADİR GECESİ MESAJI

KADİR GECESİ MESAJI

“Biz Kur’ân’ı kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır”.(Kadir Suresi: 1-3)

Kur’an’ın indirildiği, bin aydan daha hayırlı ve ömre bedel bir gece olan Kadir gecesini idrak etmekteyiz. Bu gece ilahi ihsanın, ikramın, af ve mağfiretin en bol olduğu gecedir. Dolayısıyla, bütün İslam alemi olarak bu geceyi, namaz, zikir ve dualarla geçirmeli, bol bol Kur’an okuyarak hakkıyla eda etmeye çalışmalıyız.

Ümmet olarak Rabbimizin, dağınıklığımızı, parçalanmışlığımızı ve zayıflığımızı gidermesi, aramızda kök salmış düşmanlıkları ortadan kaldırması için böyle bir geceye çok muhtacız. Emperyalist güçler tarafından can ve topraklarımızın deneme alanı olarak kullanıldığı, alem-i İslam’ın kan gölüne çevrildiği şu zamanda yardıma ve merhamete çok muhtacız. İslam düşmanlarının mağlubiyeti ve yaktıkları fitne ateşinin sönmesi için, dağ gibi birikmiş günahlarımızın affı için bu geceden istifade etmeli ve bol bol dua etmeliyiz.

Kur’an Nesli Platformu olarak; bu mübarek geceyi camilerde, mescitlerde itikafa niyet ederek idrak etmek temennisiyle tüm İslam aleminin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor ve halkımızı bu geceyi ihya etmeye davet ediyoruz.

 

Beşir ŞİMŞEK

KUR’AN NESLİ PLATFORMU BAŞKANI

admin

Son Yazılar